header image
 

Doradcy zawodowi

Serdcznie zapraszamy doradców edukacyjno-zawodowych pracujących w szkołach podstawowych (również w oddziałach gimnazjalnych) i ponadpodstawowych do udziału w spotkaniach Sieci Kreatywnych Doradców Zawodowych.

Sieć Kreatywnych Doradców Zawodowych zrzesza doradców edukacyjno-zawodowych ze szkół i Poradni w dzielnicach: Wilanów (koordynator i założyciel Agnieszka Dobbek Szuta z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 24), Mokotów (koordynator i założyciel Iwona Środka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 8), Ursus (koordynator Anna Błaszczyk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 15) oraz Śródmieście ( koordynator Ewa Rostańska-Ciach z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1).

Podczas cyklicznych, odbywających się na przełomie całego roku spotkań, zawsze realizujemy trzy bloki tematyczne:

  • BLOK 1: „Co w trawie piszczy?”, podczas którego omawiane są aktualności, udzielane informacje na temat bieżacych wydarzeń (konferencji, szkoleń), nowych metod pracy z młodzieżą, ciekawych artykułów i publikacji.
  • BLOK 2: „Spotkania z Ekspertem” polega na dzieleniu się wiedzą i doświadczeniami uczestników Sieci, lub gości wewnętrznych we wskazanej wcześniej tematyce.
  • BLOK 3: „Zwiedzanie Szkół” umożliwia nam poznanie placówek, obserwowanie uczniów w trakcie procesu dydaktycznego, zaoznanie się z kadrą nauczcielską.

W roku szkolnym 2017/2018 zorganizowaliśmy kilka spotkań naszej Sieci Kreatywnych Doradców Zawodowych. Relacja z niektórych spotkań znajduje się poniżej:

 

14.12.2017r.

W dniu 14.12.2017 w godz. 9.30-14.30 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Warszawie odbyło się 3 w tym roku szkolnym spotkanie koordynatorów doradztwa zawodowego i doradców zawodowych. W spotkaniu uczestniczyło 23 osoby. Plan spotkania obejmował tematykę związaną z wyzwaniami pracy doradczej oraz narzędziami stosowanymi przezdoradców ze zwróceniem szczególnej uwagi na szkolnictwo branżowe i KKZ organizowane w placówce goszczącej. W murach budynku serdecznie powitałynas Pani Urszula Poniatowska i Pani Ewa Kawa oraz przekazały materiałyinformacyjne.

Następnie rozpoczął się I Blok : „Co w trawie piszczy?” – co za nami, co przed nami ?
Omawiałyśmy min.:

  • Szkolenia i Konferencje ORE
  • BRP – projekt Biura Edukacji
  • Ciekawe pozycje w literaturze fachowej.

W kolejnej części „Spotkanie z ekspertem”miałyśmy okazję zapoznać się ze wspaniałą prezentacją naszej koleżanki Anny Błaszczyk, doradcy zawodowego z PPP nr 15, pt. „Osobowość zawodowa” – przykładowy scenariusz warsztatów opartych o teorię osobowości zawodowej J. Hollanda, omówienie narzędzia MŁOKOZZ. Na pracach Ani mogłyśmy zaobserwować efekty naszego poprzedniego szkolenia- „Myślografii”. Za zgodą autorki scenariusz zajęć zostanie przesłany do uczestników spotkania.