Doradcy zawodowi

Serdcznie zapraszamy doradców edukacyjno-zawodowych pracujących w szkołach podstawowych (również w oddziałach gimnazjalnych) i ponadpodstawowych do udziału w spotkaniach Sieci Kreatywnych Doradców Zawodowych.

Sieć Kreatywnych Doradców Zawodowych zrzesza doradców edukacyjno-zawodowych ze szkół i Poradni w dzielnicach: Wilanów (koordynator i założyciel Agnieszka Dobbek Szuta z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 24), Mokotów (koordynator i założyciel Iwona Środka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 8), Ursus (koordynator Anna Błaszczyk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 15) oraz Śródmieście ( koordynator Ewa Rostańska-Ciach z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1).

Podczas cyklicznych, odbywających się na przełomie całego roku spotkań, zawsze realizujemy trzy bloki tematyczne:

  • BLOK 1: „Co w trawie piszczy?”, podczas którego omawiane są aktualności, udzielane informacje na temat bieżacych wydarzeń (konferencji, szkoleń), nowych metod pracy z młodzieżą, ciekawych artykułów i publikacji.
  • BLOK 2: „Spotkania z Ekspertem” polega na dzieleniu się wiedzą i doświadczeniami uczestników Sieci, lub gości wewnętrznych we wskazanej wcześniej tematyce.
  • BLOK 3: „Zwiedzanie Szkół” umożliwia nam poznanie placówek, obserwowanie uczniów w trakcie procesu dydaktycznego, zaoznanie się z kadrą nauczcielską.

W roku szkolnym 2017/2018 zorganizowaliśmy kilka spotkań naszej Sieci Kreatywnych Doradców Zawodowych. Relacja z niektórych spotkań znajduje się poniżej: