Kadra

 

mgr Barbara Tomaszewska – dyrektor Poradni, pedagog

  • badania pedagogiczne uczniów z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych

PSYCHOLODZY – opieka nad placówkami

mgr Beata Klawczyńska-Chabros – wicedyrektor

  • Szkoła Podstawowa Nr 4
  • Rodzinny Dom Dziecka
  • Prywatna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum „Montessori”
  • Prywatna Szkoła Podstawowa „Elipsoida”
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła”
  • zajęcia grupowe dla rodziców dzieci z ADHD
  • doradztwo rodzinne
  • indywidualne zajęcia dla rodziców i dzieci z różnorodnymi zaburzeniami opozycyjno – buntowniczymi

mgr Małgorzata Bogiel

  • Szkoła Podstawowa nr 11
  • dzielnicowy koordynator Warszawskiej Sieci Pomocy Dzieciom Krzywdzonym w tym wykorzystywanym seksualnie
  • indywidualne zajęcia terapii metodą Biofeedback
  • indywidualne zajęcia terapeutyczne – pomoc psychologiczna
  • zajęcia dla rodziców i uczniów klas IV „Jak skutecznie się uczyć?”

mgr Elżbieta Miłosz

  • Diagnoza Integracji Sensorycznej
  • Żłobki Nr 26 , 27 i 48
  • Dzieci w wieku 0 – 3 lat nieobjęte opieką placówek
  • Badania psychologiczne dzieci pod kątem kształcenia specjalnego – diagnoza dzieci niepełnosprawnych i opiniowania o potrzebie Wczesnego Wspomagania Rozwoju
  • zajęcia grupowe dla dzieci z ADHD i ich rodziców
  • praca w ramach Zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju – koordynator
  • członek Zespołu Orzekającego
  • spotkania z rodzicami małych dzieci na temat wspierania rozwoju Integracji Sensorycznej poprzez aktywności codzienne
  • koordynator zespołu Dzielnicowego Centrum ds. Integracji

mgr Magdalena Przymus

  • Szkoła Podstawowa nr 14
  • Szkoła społeczna STO 4 – podstawowa i gimnazjum
  • koordynator programu warszawskiego „Wars i Sawa”
  • indywidualne zajęcia terapii metodą Biofeedback
  • „Szkoła dla Rodziców”

mgr Celina Tymińska

  • Przedszkole Nr 112
  • Przedszkole Nr 194
  • Przedszkole Nr 343
  • Przedszkole Nr 413
  • zajęcia grupowe z dziećmi, warsztaty, prelekcje i wykłady dla rodziców i nauczycieli
  • mediacja oświatowa – mediator
  • „Szkoła dla Rodziców”

mgr Agnieszka Gładysz

  • psychoterapia indywidualna
  • zajęcia socjoterapeutyczne dla uczniów z gimnazjum we współpracy ze szkołą
  • realizacja programu „Spojrzeć lękowi w oczy” dla uczniów gimnazjum
  • diagnoza i opiniowanie dzieci zagrożonych niedostosowaniem społecznym i niedostosowanych społecznie – członek Zespołu Orzekającego

mgr Małgorzata Domagała

  • Przedszkole nr 168
  • Filia Szkoły Podstawowej nr 4
  • Zajęcia ogólnorozwojowe
  • terapia SI

mgr Izabela Kopeć – Korzybska

  • Psychoterapeuta
  • Badania psychologiczne dzieci pod kątem kształcenia specjalnego – niedostosowanych społecznie

mgr Agnieszka Prostko

  • Przedszkole Nr 200
  • Przedszkole Nr 418
  • Przedszkole Nr 137
  • Filia Przedszkola Nr 137
  • Przedszkola niepubliczne
  • badania z zakresu dojrzałości szkolnej
  • indywidualne zajęcia ogólnorozwojowe

mgr Anna Gawlicka

  • Szkoła Podstawowa nr 2
  • dzieci nie objęte placówkami w wieku przedszkolnym
  • terapia grupowa metodą Weroniki Sherborne

mgr Anna Błaszczyk

  • Szkoła Podstawowa nr 382
  • Placówka specjalna niepubliczna „Nasz Dom”
  • doradztwo edukacyjno-zawodowe

mgr Weronika Bieńkowska

  • Gimnazjum nr 132
  • psychoterapia indywidualna
  • diagnoza psychologiczna

mgr Małgorzata Bańczak

  • Gimnazjum nr 130, 131, 133
  • Liceum Ogólnokształcące Nr 56
  • Zespół Szkół Nr 42

mgr Paulina Brynczak

  • Przedszkole Nr 168
  • Przedszkole Nr 219
  • Filia Przedszkola Nr 194
  • Szkoła Podstawowa Nr 381, 383
  • diagnoza psychologiczna

mgr Jolanta Karbarz

  • Indywidualne zajęcia korekcyjno – kompensacyjne dla dzieci 6-letnich oraz klas IV-VI

mgr Zofia Staniszewska

  • Indywidualne zajęcia terapeutyczne dla dzieci z trudnościami w nauce matematyki dla dzieci 6-letnich oraz klas 0-VI
  • diagnoza dyskalkulii dla dzieci z terenu działania Poradni
  • diagnoza dzieci zdolnych (matematyka) do opiniowania o indywidualnym toku nauki

LOGOPEDZI:

mgr Małgorzata Niewińska – logopeda

  • indywidualne zajęcia logopedyczne dla dzieci z terenu działania Poradni
  • badania logopedyczne i diagnozy na potrzeby zespołów orzekających – członek Zespołów Orzekających

dr Jakub Skrzek – neurologopeda

  • indywidualne zajęcia neurologopedyczne w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Małego Dziecka
  • badania neurologopedyczne pod kątem orzecznictwa oraz opiniowania o potrzebie Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka – członek Zespołów Orzekających
  • koordynator Sieci Współpracy dla logopedów pracujących z niepełnosprawnymi dziećmi

mgr Joanna Kowalczyk – logopeda

  • indywidualne zajęcia logopedyczne dla dzieci z terenu działania Poradni
  • badania logopedyczne i diagnozy na potrzeby zespołów orzekających – członek Zespołów Orzekających

mgr Dorota Leśniczuk – neurologopeda

  • indywidualne zajęcia neurologopedyczne w ramach Zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Małego Dziecka
  • badania neurologopedyczne pod kątem orzecznictwa oraz opiniowania o potrzebie Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka – członek Zespołów Orzekających

PEDAGODZY

mgr Barbara Tomaszewska

  • badania pedagogiczne dzieci przedszkolnych, uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
  • przewodniczący Zespołów Orzekających

mgr Barbara Krajewska

  • indywidualna terapia korekcyjno – kompensacyjna kl. IV-VI
  • badania pedagogiczne uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

mgr Monika Walczak

  • indywidualna terapia korekcyjno – kompensacyjna dla dzieci klas I – III
  • badania pedagogiczne na potrzeby Zespołów Orzekających – członek Zespołów Orzekających

mgr Anna Padarz – pedagog  

  • Indywidualna terapia pedagogiczna dzieci z klas I – III

mgr Anna Zielińska

  • indywidualna terapia korekcyjno – kompensacyjna dla dzieci z klas I-III
  • Badania i terapia wyższych funkcji słuchowych z wykorzystaniem systemu NEUROFLOW – Aktywnego Treningu Słuchowego

mgr Milena Gackiewicz

  • indywidualna terapia pedagogiczna dla dzieci 6-letnich odroczonych z obowiązku szkolnego
  • indywidualna terapia korekcyjno – kompensacyjna dla dzieci z klas I-III
  • diagnoza pedagogiczna – szkoły podstawowe

mgr Dorota Kosno – oligofrenopedagog

  • indywidualne zajęcia pedagogiczne w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Małego Dziecka
  • badania pedagogiczne pod kątem orzecznictwa oraz opiniowania o potrzebie Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka – członek Zespołów Orzekających
  • członek zespołu Dzielnicowego Centrum ds. Integracji

mgr Magdalena Ulman-Soczko – surdopedagog, oligofrenopedagog

  • indywidualne zajęcia pedagogiczne w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Małego Dziecka
  • terapia SI w ramach ZWWR

mgr Magda Czajkowska – fizjoterapeuta

  • pedagog specjalny
  • fizjoterapeuta
  • diagnoza i terapia dzieci objętych pomocą w ramach WWR

mgr Anna Regner

  • pedagog specjalny
  • diagnoza i terapia dzieci objętych pomocą w ramach WWR

mgr Magdalena Kamer – fizjoterapeuta

  • Indywidualne ćwiczenia usprawniające (rehabilitacja) dzieci w ramach prac Zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju
  • diagnoza rehabilitacyjna

LEKARZ KONSULTANT – Teresa Bogucka – Szczęsnowicz

PRACOWNICY SEKRETARIATU

Alicja Gradecka

Aneta Borys

Barbara Klimczak