Sieć Współpracy i Samokształcenia Kreatywnych Doradców Zawodowych. 
Uczestnictwo w Sieci to cykliczne spotkania doradców, którzy jak najlepiej chcą wspierać swoich uczniów w dokonywaniu wyborów zawodowych.

__________________________________________________________________________________________________

08.10.2021r. odbyło się pierwsze spotkanie Sieci Doradców Zawodowych z naszej dzielnicy, podczas którego wspólnie zastanowiłyśmy się nad wyzwaniami, które czekają nas w nowym roku szkolnym i ustaliłyśmy zasady współpracy pomiędzy poradnią, a ursuskimi szkołami.

Ponadto, koordynatorzy doradztwa zawodowego wzięli udział w ankietowym badaniu ich potrzeb w zakresie uczestnictwa w Sieci.

Najciekawszym punktem naszego spotkania była wizyta gości – Agnieszki Dobbek-Szuty z PPP nr 24 oraz Iwony Środki z PPP nr 8. Doradczynie te zainspirowały nas, opowiadając o organizowanych przez siebie rokrocznie wydarzeniach – Wilanowskiej Giełdzie Szkół i Mokotowskiej Giełdzie Szkół. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się stworzyć podobny event w naszej dzielnicy, tak aby uczniowie klas ósmych z Ursusa mogli jak najlepiej poznać warszawską ofertę szkół ponadpodstawowych przed dokonaniem ważnego wyboru ścieżki edukacyjno-zawodowej. Nasza Koleżanka z Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego WCIES – Monika Frąckowiak – przedstawiła nam współorganizowany przez siebie projekt „Targówkowej Mocy Zawodów”.

Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za przybycie, pokazanie nam swojego know-how i za nieoceniona inspirację.

Było nam bardzo miło zobaczyć znajome twarze pierwszy raz od początku pandemii. Mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się spotykać tylko i wyłącznie w trybie stacjonarnym.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli zainteresowanych tematyką doradztwa zaowodowego do naszej Sieci.

 

Skip to content