Szanowni Państwo,

z wielką radością i satysfakcją prezentujemy efekty realizacji projektu sfinansowanego ze środków budżetu obywatelskiego m.st. Warszawy na rok 2021.

W ramach projektu „Strefa mówienia – konsultacje logopedyczne”:

  • odbyło się 178 godzin nieodpłatnych konsultacji logopedycznych dla mieszkających w Ursusie dzieci i ich rodziców (logopedzi i neurologopedzi konsultowali osoby z zaburzeniami mowy i komunikacji, m.in. opóźnieniem rozwoju mowy, jąkaniem, zaburzeniami związanymi z uszkodzeniami układu nerwowego, z zaburzeniami związanymi z przyjmowaniem i obróbką pokarmów oraz problemami narządu głosu);

 

  • zrealizowana została kampania informacyjna i propagująca wczesną diagnozę i terapię logopedyczną – członkowie Sieci Współpracy Logopedów Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy opracowali:

– plakat pt. „Rozwój mowy dziecka”;

– karty będące uzupełnieniem diagnostyki lekarskiej:

  • „Kartę wywiadu logopedycznego do bilansu dwulatka”,
  • „Kartę wywiadu logopedycznego do bilansu czterolatka”,
  • „Kartę wywiadu logopedycznego do bilansu sześciolatka”;

 

  • zakupione zostały narzędzia diagnostyczne (m.in. do logopedycznych badań przesiewowych) dla 21 publicznych placówek oświatowych działających na terenie naszej dzielnicy.

 

Poniżej udostępniamy linki do pobrania plakatu (w formacie A1 i A2) oraz kart wywiadu logopedycznego (A5).

 

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką projektu, neurologopedą PPP15, Dorotą Leśniczuk (DLesniczuk@eduwarszawa.pl).

 

Skip to content