Akcja „Okuliści dla Afryki”

Szanowni Rodzice,

chcemy włączyć się do akcji charytatywnej prowadzonej przez Fundację Okuliści dla Afryki, którzy podczas misji na Czarnym Lądzie badają wzrok osobom, które nie mają takiej możliwości na co dzień.

Wizyta u takiego specjalisty oznacza daleką wyprawę, do tego dochodzą koszty wizyty i okularów. Większość osób po prostu na to nie stać.

Pomóżmy im!

Jeśli w Waszym domu, w szufladzie, w kredensie a może w szafie leżą dawno zapomniane i nikomu niepotrzebne okulary – spakujcie je do paczki i dajcie im drugie życie!

 

Jak przygotować okulary?

– Najpierw sprawdź, czy okulary są w dobrym stanie, tzn. czy szkła nie są porysowane (zwłaszcza w centrum!), czy są kompletne i mają wszystkie elementy oprawy! W innym wypadku nie będą spełniały dobrze swojej funkcji.
– Wyczyść okulary wodą z płynem do mycia naczyń – w Afryce jest problem z wodą, nie ma jak wyczyścić ich na miejscu.

– Jeżeli znasz moce swoich okularów – opisz je.

– Jeśli nie znasz – odwiedź najbliższego optyka, on na pewno chętnie pomoże. Nasza sprawdzona metoda opisywania: mała karteczka, na której opisane są moce oka prawego (OP) i oka lewego (OL) – najlepiej w tej kolejności.

Każde opisane okulary należy zapakować do małego (najtańszego) woreczka foliowego.

 

Dziękujemy!

http://credit-n.ru/offers-zaim/lime-zaim-zaymi-online.html http://credit-n.ru/offers-credit-card/ren-drive-365-credit-card.html

Skip to content